Soğuk Hava Depo Hizmeti

D Ulaştırma A.Ş. soğuk hava depo hizmetini Sağlık Bakanlığının ön gördüğü koşullar çerçevesinde vermektedir. Yapılan tüm işlemler, taşıma ve depolama profesyonel ekibimiz tarafından hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirilir. Soğuk hava deposu işletmek, gıda ürünlerini depolamak için gerekli tüm belgeler gerekli kurumlar tarafından onaylanmış durumdadır.

Soğuk Hava Deposunun Kullanım Alanları

D Ulaştırma A.Ş.’nin merkezi Bornova’da bulunmaktadır. Soğuk hava depoları ayarlanabilir özel ısı derecelerine sahip şekilde  dizayn edilmiştir. +4 derece ile -18 derece arasında korunması gereken ürünler için en üst düzey hizmet verilmektedir.

Kalibreli ölçüm cihazları ısı takibi yaparak ve bu takipleri kayıt altında tutarak geriye dönük raporlama imkanı vermektedir. Soğuk hava deposunun kullanım alanı soğutulmuş ve donuk ürünler ile birlikte taze yiyecekleri de kapsamaktadır. D Ulaştırma’nın serbest soğuk hava depoları sözleşmeli haşere kontrol sistemi ile korunmakta ve müşteriler için en profesyonel soğuk hava depo hizmeti oluşturularak,  kalite standartları daima üst seviyede tutulmaktadır.

Soğuk Hava Deposu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Soğuk Hava Deposu nedir?

Düşük sıcaklıkta muhafaza edilmesi gereken çeşitli gıda ve endüstriyel ürünlerin piyasaya sunulmadan önce muhafazasının düşük sıcaklıkta bir alanda korunması gerekmektedir. Bu tarz düşük sıcaklıkta muhafaza edilmesi gereken çeşitli gıda ve endüstriyel ürünlerin muhafaza edilmesine olanak sağlayan sıcaklığı belirli bir derecenin üzerine çıktığında zarar görebilen ve bozulabilen ürünlerin uzun süre muhafaza edilebilmesini sağlayan ısı kaybını yalıtım ve soğutma ekipmanları ile soğutulan depolara soğuk hava deposu denir.  

Soğuk Hava Deposu Ne İşe Yarar?

Soğuk hava deposu, ürünlerin ömrünü uzatmak isteyen ve soğuk ürün ticareti yapan kişilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Soğuk hava depo hizmetinin kalite standartları ile birlikte hijyen kuralları ve sağlık koşulları bakımından da verilmesi oldukça önemlidir. Soğuk hava deposunun esas amacı, ürünlerin piyasaya sürülmeden önce hasara uğramadan bekletilmesi ve dayanıklılıklarının koruyarak 4 mevsim ürünlerin saklanabilmesine olanak sağlar.

Soğuk Hava Depolama Hizmeti Nedir?

Soğuk hava deposu, belli bir ısı seviyesinde muhafaza edilmesi gereken ürünlerin bozulmadan, zarar görmeden depolanarak korunmasına olanak tanıyan bir hizmettir.